Sayfalar

tanışmak
Kimin kim olduğu konusunda yanılırız çoğu defa; zira insan yapısı meyillidir çok tartmadan inanmaya, yanılmaya.
Başka başka değişkenler vardır kişi hakkında edindiği fikir için, iş ilişkisi varsa başka; ast üst ilişkisi varsa başka; arkadaşlık, aşk, çıkar, statü ve daha birçok başkalık. 


Çoğu zaman ilişkimiz şekil değiştirene kadar, yani kopana, darbe alana; bitene, ihtiyaç kalmayana kadar bazı şeyleri görmezden geliriz. Yalancı olmasını, başkalarına davranışını, illegal hayatını, karakterini, sahtekarlığını, dedikodusunu... 
Bu hangi ilişki adı ile olursa olsun. Normal şartlar altında hiç sevmeyeceğimiz ya da yan yana gelmek istemeyeceğimiz bir insana sırf statüsünden, zorunluluktan ya da bir anlık hayranlığa kapılarak sevgi duyduğumuzu zannederiz. 

Toyluğumuz, yalnızlığımız, çaresizliğimiz, hırsımız... Ya da sevgimizden dolayı bunları anlamadığımıza kendimizi inandırırız. 

Çok az insan vardır çevremizde gerçekten sevdiğimiz ve sevildiğimiz. Çoğu sadece aynı ortam, çıkar, ezberden oluşan ilişkilerdir çünkü. 
Bir gün uzaklaşınca farkederiz ki aslında ne uğruna ne doğrularımızı bırakmış; egomuzun, çıkarımızın, aşk dediğimiz şeyin uğruna hiç göz yummak istemediğimiz şeylere göz yummuşuzdur.0 yorum:

Yorum Gönder

Sen de kelimelerini benimle paylaşabilirsin.

Blogger tarafından desteklenmektedir.