Uzun zamandır dolduramamıştı satırları kelimeleriyle. Ne telefonunu açtı ne de gelen mesajları yanıtladı. Yüzü desen hafızalarda silik bir simadan ibaret. Öyle uzun zamandır yoktu ki artık özlenmez olmuştu sesi. Ona beslenen özlem duygusu yerini alışılmış, kabullenilmiş bir uzaklaşmaya bıraktı. Arada adı geçtiğinde herkesin aklında soru işaretleri belirir, ancak birkaçının içinde yoksunluk hissi uyanırdı.

Uzun zamandır dökemez olmuştu içindeki hisleri satırlara. Ne çalan telefonun sesi, ne de gelen mesajların döndürebilmişti onu hayata. Kimbilir en son ne zaman bakmıştı aynadaki suretine. Öyle uzun zamandır kendini kapamıştı ki iki göz evine, şimdi geri dönmek istese de dönemezdi kendininkinden başka ayakların yürüdüğü caddelere.

 Diyelim ki şansın yaver gitti ve rastladın ona: bana söyler misin kim bu gördüğün karşında?

nileud@gmail.com

10 yorum:

 1. var cok cok eskıden ben boyle olmustum depresyona gırmıstım sevgılımden ayrıldığımda

  YanıtlayınSil
 2. var tanıdık birisi aynaya baktığımda gördüğüm..

  YanıtlayınSil
 3. 5 senemi paylaştığım.. 5 sene birbirimize herşey olduğumuz, uyurken üstümü örten - korkudan tirtir titrerken gecenin bir vakti el ele tuvalete gittiğimiz, yapmayı beceremediğimiz yemekleri beraber yediğimiz, birlikte çamaır yıkayıp sıkamayınca küfrettiğimiz, elektrik sobasını ızgaraya birlikte çevirdiğimiz, fotokopi paralarını nasıl denkleştireceğimizi kara kara birlikte düşündüğümüz, bir cinnet halinde ev kirasını barda birlikte çatır çatır yiyip sabah ayıldığımızda kafaları duvara birlikte vurduğumuz, , hastayken birbirimize baktığımız, çaresizlikten - özlemekten birlikte ağladığımız, en mahrem sırlarımızı paylaştığımız, , en çılgın şeyleri birlikte yaptığımız, 5 senenin çok az zamanı ayrı kaldığımız, onun dışında hemen hemen her geceyi birlikte geçirdğimiz..Birbirimizin gençliğine, heyecanlarına, gözyaşlarına, kahkahalarına, en zayıf anlarına şahitlik ettiğimiz.. Üniversitedeyken birlikte bir hayatı paylaştığımız ev arkadaşım geldi gözümün önüne..Yazarken bir daha özledim :(

  YanıtlayınSil
 4. içimdeki kuulumsuların bi'tanesidir belki. olabilir..^^

  YanıtlayınSil
 5. nini mımledım senı yaparsan eğer nerdesın sen yaa ajan mı oldun nedır :)

  YanıtlayınSil
 6. KARDEŞ DEDİĞİM.CANIMIN PARÇASI DEDİĞİM. ATTIĞI KAZIĞI HALA UNUTAMADIĞIM ÇOK UZUN YILLAR GEÇMESİNE RAĞMEN ŞUAN BİLE İÇİMİN CIZ ETTİĞİ AMA ONUN HİÇ İPLEMEDĞİNİ BİLDİĞİM BİRİ GELDİ GÖZÜMÜN ÖNÜNE .BEN GERİ DÖNEMEM AMA NİNİCİM.ÖLE SAF OLMAM ESKİSİ GİBİ.BİDAHA O ACIYI YAŞAMAM.YAZININ SONU BANA UYMADI YANİ:)

  YanıtlayınSil
 7. Kadınlar günün kutlu olsun canım , sevgiler.

  YanıtlayınSil
 8. bak bak döktürmüş yine niniim

  YanıtlayınSil
 9. Anonim14:18

  o kdr güzel ifade etmişsin . umut verdi yalnız olmadığım düşüncesi

  YanıtlayınSil
 10. Bir de aklına kimsenin gelmediği insanlar var.. Muhtemelen bir sürü kimse yarında saklanmışlar.

  YanıtlayınSil

Sen de kelimelerini benimle paylaşabilirsin.

Blogger tarafından desteklenmektedir.