Sayfalar

Siz hiç kaçtınız mı, kaçmak istediniz mi?
Gerçekten ama gerçekten, arkanıza bile bakmadan koşmak, uzaklaşmak. 
Aslında hep olmanız gereken, olmanız gerektiğine inandığınız bir yerden vazgeçmek, noktalamak... 

İstemeyin olur mu? Çok zor çünkü, çok imkansız.

Ucunda bazı şeylerden kurtulmak olsa da vazgeçmesinin bedeli olan büyük bir yükü, vicdanı, özlemi taşıyamaz insan. Ve bunu bildiği için, doğruyu bildiği için, kaçmak istese bile kaçmayı hayal edemez. Bırakın koşmayı, emekleyemez!
Çünkü insan için asıl olan ailedir.
Ne olursa olsun her şeyi ailesidir.

Her kıymetli şey gibi bununda bir külfeti vardır. Her şeyi terk edebilirsin zora girince ama senin yanında olan, seni yanında isteyen aileni asla.
Ruhun bir yerlere kaçsa da bedenin her koşulda olması gereken yerde, sevdiklerinin yanında olmalıdır. Her şey elbet bir gün düzelir ve o güne kadar ruh kaçışının bıraktığı boşluğu yüzündeki gülümseme doldurmalıdır. 

Birlikte çok daha güzel olacak yakın günlere ithafen...
Ama dikkat şimdilik ...*
*hepimiz gerginiz biraz
  

4 yorum:

 1. Kaçmak..erkekliğin 10 da 9 udur demiş atalarımız...tecrübeye itirazınız mı var??
  Elbette insan kaçmak ister..alıp başını gitmek ister..ama kaçmak istediği kendisidir aslında,deve kuşu misali kendi gerçeklerini görmemek adına başını kuma gömme çabasıdır aslında..içindeki 'ben' ile olan yengisiz savaşının yorgunluğundandır..ama alıp başını gitse bile bitmez o yengisiz savaş...
  İnsanca bir duygudur..yadırganamaz..alıp başı gitse bile yargılanamaz...eğer bilirse insanlar kaçmanın gerçekte hiç mümkün olmadığını..

  YanıtlaSil
 2. Çok doğru düşünüyorsunuz, kaçış denen şey mümkün değildir aslında...
  Yorumlarınızı okuduğumda hakkınızda dünyanın en tatlı, en hisli ve yetenekli annelerinden biri olduğunuza kanaat getirdim.
  Kaleminizin en az kızınız kadar kuvvetli olduğu düşüncesindeyim. [ :)]

  Asla geçilemeyecek olan kulağa, boynuzundan sevgiler ile...

  YanıtlaSil
 3. kaçmak olası olmasa böyle bir fiil de türemezdi.insan olduğu ortamda mutlu olamıyorsa basıp gitmeli. aile denilen şey eğer genelde seni tatmin etmiyorsa orada olmak zorunda olmanı anlayamıyorum. başka bir yazında töreleri inançları değiştirmekten dem vuruyor, bir başka yazında sevginin değişkenliğinden bahsediyor sonrada burada geleneksel bir aile bağlılığı ile mutsuz olduğun bir ortamda yaşamaktan bahsediyorsun. genelde mutluysan kalırsın degilsen gidersin. alışkanlıkların seni tutsak etmesine izin vermek niye?

  YanıtlaSil
 4. kaçmak fiilinin işlevliliği değil zaten yine bahsettiğim, evet böyle bir şey mümkün ama ne kadar kızarsan kız, usanırsan usan sevdiklerinden vazgeçemezsin. yazımda bahsettiğim şey mutsuz olduğun yerde ne olursa olsun kal değil, mutsuzsun diye kaçtığın an aslında kaçmak istemediğin bir yerden kaçıyorsan daha büyük bir mutsuzluğa yakalanacak olduğun, fevri olmamak gerektiği durumu. Şöyle ki zaten alışkanlık yada geleneksel aile bağına sahip biri de değilim, çünkü alışılagelmiş bir yaşamın ezberden cümleleri yok o satırlarda. sırf aile diye sevebilecek son insanım belki de. her yorumuna karşı cevap veriyorum gibi oluyor çünkü yazdığın yorumlar-eleştiriler için mutlu oluyorum, üzerine konuşmak güzel bir şey.

  YanıtlaSil

Sen de kelimelerini benimle paylaşabilirsin.

Blogger tarafından desteklenmektedir.