Sayfalar


Esra Elönü "Geziciler olimpiyat halkalarını burunlarına taksın!" der; Suat Kılıç ise "Kına stokları tükenmiş!"

Bir solukta 2020 Olimpiyatları'nın ev sahipliği hayali suya düşerken, beklenen sansasyonel açıklamalar da sırayla gündemi meşgul ediyor.
Peşin olarak dile getirmek isterim ki 2020 Olimpiyatları için Türkiye'nin seçilmesi lehimize sonuçlar doğururdu. İçinde bulunduğumuz koşullar ne olursa olsun, bu durumun bize dolaylı ya da doğrudan; maddi ve siyasi anlamda getirileri olumlu olacaktı.

Ama,

Ayranımız yok içmeye..!

Amacı insanlar ve ülkeler arası barışın sağlanması olan bir organizasyonda, daha kendi halkı ile arasındaki meseleyi çözememiş; vatandaşlarını birbirine düşürme gafletindeki bir hükümetin tutunması ve ülkesini temsil etmesi bence namümkündü.

Her ne kadar Gezi'yi ve Gezi'deki biz "gezizekalı"ları bu hezimetin sebebi olarak lanse etmeye çalışsalar da, bu seçimde ülkelerin değerlendirildikleri aday ülke hazırlık sunumlarının teslim tarihi Gezi'nin çok öncesine dayanmaktadır. Bu herkes tarafından bilinen bir gerçek olmasına karşın, kılıf uydurma maksadı ile ülkemizin reeldeki yetersizliği ve tüm dünyada arka arkaya yankı bulan, Türk spor tarihine leke süren doping rezaletleri halı altına süpürülmektedir.

Hatırlayalım: Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç: "Doping bizi, 2020 olimpiyatlarında İstanbul'un seçilme şansını olumsuz etkilemez. Aksine, olumlu etkisi olur"

Sonuç olarak durum şu: 2020 Olimpiyatları'nın ev sahibi Japonya.

Aynaya bakmak, kendimizle yüzleşmek gerek bazen. Bu yazı da bu olimpiyat hikayesinin bir hatırası. Keşke olsaydı, ne de güzel olacaktı dediğim ama olmamasına zerre şaşırmadığım bir hadise. Hatta içten içe olması gereken zaten buydu diye hak verdiğim bir netice:
Japonya kadar uzak olduğum ve gözlerim olmasa da kalbim çekik olduğu için değil; gerçekçi olduğum için.
Pazar karalamam burada sona ererken,
hepimize  "Citius, Altius, Fortius" bir Türkiye dilerim!

3 yorum:

 1. katılıyor yazının altına imzamı atıyorum canım

  YanıtlaSil
 2. cok haklisin ninim kendi basiretsizliklerini gezicilerin ustune yikarak siyrilamazlar .sen kendi vatandaslarini sinek gibi avlarken komsu ulkede savas cigirtkanligi yaparken yurtta sulh cihanda sulh diyen bir ataya saygisizlik yaparken dusenecektin butun bunlari.kaldi ki olimpiyat rantini da sadece ve sadece saz arkadaslarinla yiyecektin ama olmadi uzgunum.artik 2024 e hayirlisiyla siz gidersiniz biz aliriz :))

  YanıtlaSil
 3. çok güzel yazmışsın valla.. yüreğine sağlık..
  ayranı yok içmeye.... :)

  YanıtlaSil

Sen de kelimelerini benimle paylaşabilirsin.

Blogger tarafından desteklenmektedir.