Sayfalar

Dün gece paylaştığım son yazımın ardından uzun zamandır bakmadığım istatistiklerime bir göz atayım dedim. Gelen blog kanallarından birinin adı hoşuma gitti ve tıkladım. Yazdıkları da ilgimi çekince genel olarak bir göz gezdirdim. Derken, orada kendi yazımı gördüm: Hayal. Bende ki adıyla Kırmızı Karavan, sevgili Dayatılan için yazdığım yazı.
Benim Hayat Ağacı'm ve onun Hayat Ağacı 
Ben diyorum Nereye Varırsa (Lorensa), ve o diyor Nereye Varırsa 


Bu da onun bir yazısı, nasıl-ne yazdığına-alıntılara dair: Yazıyorken

Benim, yazılarımın bu sayfada olduğuna dair ne bir bilgim var; ne de herhangi bir yazımın altında ismim. Bu yüzden ilk karşılaştığımda düşündüğüm, iyi niyetle,  "belki de alıntı blogudur" fikrim değişti.

Bir de bazılarının orjinal metninden biraz sıyrıldığını görünce dedim ki: alıntı ile çalıntı arasında çok ince bir çizgi var ve bu çizgi aşılmış.
Blog sahibine yorum ve mail yoluyla ulaştım-daha yanıt alamadım; umuyorum ki bu durum düzelecektir. En kötü senaryoda yazılarımı koruma altına aldığım için ve orjinal metin benden çıktığı için Google benim yanımda. 

Bu ilk kez de gelmedi başıma; bir tanesi yorumumla beraber ismimi ekledi. Diğeri ise doğrudan sildi. Fakat bu başka bir şey; buradaki "alıntı" çok farklı! 
Beğenilmek çok güzel bir şey, benim de yazılarım beğenilince ne kadar mutlu olduğumun tarifi yok. Ama bu şekilde bir yerlerde rastlamak benim için hiç hoş olmuyor.

Sağ tuşla kopyalamaya kilit vb hiç bir yöntem garanti değil. İsteyen için kopyalamanın her türlü yolu mevcut bu sanal alemde. Şimdi burada bunu yazdım ya: dilerse, dilersen, dileyen bu yazımı da kopyalayabilir. Keşke bu da kopyalansa, çünkü çok işime gelir (gülücük)

Son olarak:
Bir blog kişisel paylaşımlar için açılır. Ya kendin yazarsın ya da sevdiğin şeyleri orada derler toplarsın. Alıntı yapıyorsan mutlaka isim de eklersin ki: bu hem yazarına saygıdır hem de okuyucuna vereceğin güveni sağlamlaştırır. "Unutkanlıktan" dahi olsa eklemediğin bir isim yüzünden başın ağrır. Genelde bu (Ç)alıntı blog uygulamasını sayfasına reklam alan bloggerlar yapar. Çünkü daha fazla tık daha fazla kazançtır, çekinmez ve gocunmazlar. Bunu fazlasıyla kınasam da anlayabiliyorum. Ama kişisel ve reklamsız bir blogda bu durum söz konusu oluyorsa eğer....
İşte bunu asla anlayamıyorum.


not: bahsi geçen blog sahibi mailinin haricinde bir de blogundan özür manasında şu yazıyı yayınlamış: http://dusuncesandali.blogspot.com/2012/07/yeni-yine-yeniden.html

tek taraflı bir paylaşım olsun istemediğim için bu ayrıntıyı onun gözünden de bilin istedim.

67 yorum:

 1. ne kadar haklisin nini`m ...emek hirsizligidir bu tamamen.
  ben genelde dikkat ederim isim varsa yazarim yoksa calinti yazarim espri olsun diye ama amacim kesinlikle calmak degil kimin oldugunu bilsem zaten yazarim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. prensesim,
   anonimleri yazmak güç oluyor ister istemez, ben seni biliyorum zaten^^

   Sil
 2. " Alıntı ile Çalıntı arasındaki o tek harf, "Ç" " yazmışsın ya, hoşuma gitti yazayım dedim buraya da. ehehe.
  Dediğim gibi, insanlar aşmış. Böyle bir şeyle uğraştığı için tebrik etmek de lazım bir yerde, hani bir çaba var sonuçta. İlk önce bir okuyacak da yazıyı, faresini alıp bütün yazıyı seçecek de, sağ tuşa tıklayıp kopyalayacak da sonra onu alıp kendi bloguna yapıştıracak da. Sonra aradan kendine göre değiştirmeler yapacak da..... BU BİR SANATÇI OLMALI! ahahahaa.
  Sırf Google değil, bizler de senin yanındayız! ehehe.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beyza'cım,

   fb sayfasındaki yazım:)

   sen dün gece de, üstelik başın ağrırken, çok yardımcı oldun bana, çok teşekkür ederim!!^^

   Sil
 3. Kimseyi haklı çıkarmayalım fakat korsan film,kaset ve kitapların zamanındayız ; alıştık sanki,ha ? dışarıda bunun daha büyüğü var,malum. Fikir eserleri hukuk'u bile hakkından gelemiyor sokaklardaki korsancılığa. Asıl o eskiler değil,bugün aslında ANONİM dönemi. Okuduğun bir yazının kime ait olduğu -özellikle sanal alemde- asla kestirilemiyor. Tedbiri elden bırakmamak gerekir tabi, çalmaya meylimiz yazmaya meylimizden kuvvetli der,selam ederim. (Dışarıdaki ç/alıntılar için de savaşalım)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aylak,

   Doğru söylüyorsun, korsan konusunda da haklısın ama korsan tüketenlerin de "maddi" açıdan halı olduğu yanlar var. elbet can acıtıyor-eser sahibi olsam ne hissedeceğimi hayal bile demiyorum ama bu ülkede bu hale gelmek kaçınılmaz. Ama fikir hırsızlığı öyle değil, bahanesi yok. yozlaşmış twitter edebiyatlarına hiç girmiyorum bile. kime ait olduğunu bilmeden popülerlik uğruna harcanıyor kelimeler...

   Sil
  2. Filmlerin evet yok,haklısın ama kitap öyle değil. Yazarın tek kazancı o kitap filmlerin aksine. filmler müzikleriyle,afişleriyle bir şekilde kazanıyor. Kitap yazan adamın tek kazancı o kitap,yazarı cezalandırıyoruz biz,yayınevini değil. Ama bunu kendimize öyle anlatmıyoruz tabi,mantığa bürünüp masumlaştırıyoruz. Ben sanmıyorum ki o yazarlar kitap evlerine bayılıyorlar,ama başka yol da yok ki. Adamlar parayı kırıyor, "iyi" yazarlar da şikayetçi bundan.

   Şimdi sana küçük bir örnek,ara ve dene ; MAL BEYANI diye bir yazı var, bak bakalım kimin diye yazıyor ? Metin Üstündağ mı, Can Yücel mi ? Sakın hakaret alma ama dediğin gibi sosyal medya edebiyatçıları ustaları bile harcarken, bunlar o denli olası geliyor ki. Bunu "haklılar" manasında demiyorum, olağan oluşunu paylaşıyorum. Hak aranacak,fikrimize sahip çıkacağız ; nacizane gördüğüm yerlerde de eserlerin asıl sahiplerini belirterek düzelteceğiz. Bir Bertnard Russel sözünü Bukowski diyerek dolandırıyorlar mesela, kimse ses etmiyor ; oysa o kişiler eminim ki Russel'ın bir kitabını okumadan o sözü "afilli" bir halde iletilerinde paylaştılar.

   Ben giderek geriliyorum,sustum

   Saygılar,

   Sil
  3. seni, her kelimeni sonsuz anlıyor ve katılıyorum. gerilmekte haklısın ama burada dilediğin gibi konuşabilirsin.

   dilerim herkes senin gibi düşünür ve ufak da olsa bir yardımı dokunur okuyucunun yazarlara, ustalara...

   Sil
 4. Nini çok üzücü bir durum, en korktuklarımdan. Bunu engellemenin kesin bir yolu olmaması da çaresiz hissettiriyor. Alıntı yapıldığında mutlaka isim yazılmalı. Linklere göz attım ve kısa zamanda düzeleceğini hissediyorum bu durumun. Üzme kendini =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kedicik,
   teşekkür ederim,
   kimse üzülmesin.
   bir yanlış anlaşılmaysa bu, o linklerin sahibi de üzülmesin.
   her şey düzelsin^^

   Sil
 5. blog yazmak bir hobidir,bir kazanç kaynağıdır,bir kaçıştır vs.Ama dediğiniz şey hiçbirine uymuyor gerçekten, enterasan.bir de facebook ya da twitter'da ünlü birinin ismiyle sayfa açma olayını anlamam hiç.başkasının hayatını yaşamak kendi hayatını yaşamaktan daha mı kolay acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ebru İ.S.

   insanların kendisine güveni yok. daha da kötüsü sahte bir isimden ya da sahte bir paylaşımdan gelecek fenomenliğin onları mutlu edeceğine inanıyorlar. açılan fake adreslerden saçma sapan tweetler atıyor-sevdikleri yazıları kendilerinmiş gibi paylaşıyorlar. oysa kesin olan tek şey-her okuyucu orjinallik arıyor. belki kendileri olup yazsalar daha çok sevilecekler... belki yazmak yerine fotoğraf çekseler daha çok ilgi görecekler...
   ama yok,
   hazır en güzeli çoğu insan için.
   tıpkı dediğin gibi, ünlüler adına açılan hesaplar gibi.
   yazık...

   Sil
 6. söylenecek birşey yok aslında...sen ne kadar ifade etmeye çalışırsan çalış yine de karşı tarafın düşüncesine kalmış birşey bu
  o kendine bunu yakıştırıyorsa, ya da kendini bu şekilde kandırarak iyi hissediyorsa yapacak birşey yok Ninicim
  görmemezlikten gel anlamında söylemiyorum tabi
  diyorum ki bunu engellemenin bir yolu yok maalesef

  senin linklerini vererek ben de şimdi gidip yorum bırakacağım o bloğa...hani hiç olmazsa insanları aptal yerine koymasın diye...yaptığı yanlış/terbiyesizlik/hata biliniyor diye...kendini ve okuyucularını kandırma diye...
  yayınlar mı bilemiyorum tabi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynur,

   çok teşekkür ederim,
   ben de yorum bıraktım nazil bir şekilde ama ya görmedi daha ya da yayınlamamayı seçti. bundan sonrası ona kalmış,

   ilgin için çok teşekkür ederim. seviyorum seni^^
   seviyorum kolyeyi^^

   Sil
  2. :)))
   canım ben de seni seviyorum
   söylediğim gibi sana özel kolye ayrıca gelecek
   unuttuğumdan değil haa :)
   şu aralar yoğunluktan...

   Sil
  3. aşk olsun! hiç gerek yok!

   Sil
 7. Tatsız ve şaşırtıcı bi süpriz gerçekten de, seni takibe alsa yorum yazsa ve altına adını yazsa nolurdu ki nedir bu hırs ben anlamıyorum insanları:(

  YanıtlaSil
 8. Pek öyle hoş bir durum değil.Alenen bir hırsızlık olması.Ben bunları okurken senin yazarak ne kadar da yükseldiğin ve sağduyun ile ; bunlardan çokça yoksun insanlar için bir nevi ilham olman bile kendine iç bakışını yükseltecektir.Diyeceğim takılma pek.Özgünlüğün ilk günden beri hiç azalmadı bende.Biraz klişe olacak olacak ama derler ya taklit aslını yaşatmaya mahkum diye.Sen üzülme hiç.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rodolfo,

   çok iyisin, hep naziksin bana karşı. Teşekkür ederim Rodolfo,
   üzülmüyorum artık,
   o bir anlıktı-geçti.
   önce biraz fazla yaşıyorum duygularımı, sonra normal seviyeye düşüyorlar^^

   Sil
 9. Yalanlar üzerinde yüzen bir sandalın seyretmesi mümkün değil.
  Bu hırsızlığı ilk fark ettiğiniz an neler hissettiğinizi ayrıntılarıyla betimlerseniz bir gün ilgiyle okurum:)
  Şu an şahsın blogunda, takip ettiği bloglar listesinde en son güncellenen sizinki ve "(Ç)alıntı Blog" başlığıyla kendinden bahsettiğinizi bilmiyor, ne hoş:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Engin Ergin,
   aslında bahsedilecek çok bir şey. burada da yazdığım gibi: "aa ne güzel ismi var" dedim. ilk 2-3 yazıyı okudum. sonra yazımı gördüm. ilk önce boş bulundum sevindim. ne güzel dedim, sevmiş. sonra dank etti kafama " ama benim adım yok" diye. derken tüm yazılarına baktım, baktıkça gördüm ve şimdi buradayız.

   tespitiniz ilginç oldu, hiç öyle bakmamıştım olaya:)

   Sil
 10. yazılarından birinin altına aa nini'nin kelimeleri yazmayı denedim ama yorumların onaylanması gerektiğinden ve muhtemelen onaylamayacağından gözükmeyecektir:) en azından birilerinin farkettiğini farketmiş olur, henüz etmediyse..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. semmma,
   teşekkür ederim,
   gördüğü an anlayacaktır...

   Sil
 11. savcılığa şikayet et hemen yada bilişim suclarına canım cok sınır edıcı bı durum,yazık yaa yazık emeğe saygı ciddi anlamda söylüyorum,kendisi yazsın yaa almak calmak ne demektir,yazamıosa kapasın o blogu,ondan bundan al cal,ya ben bazı bloglarda neler buldum bılıo musun anlatsam sasarsın,neyse burayada yazmayacağım sonra ozelden derım sana:) sevgıler hıc uzulme canım sen.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. biricitim,
   o kadar uğraşmaya da değer göremiyorum şu an, belki hemen kaldırır diye.
   neyse, geçti zaten
   yine de teşekkür ederim...

   Sil
 12. Yuh ki ne yuh! Bu durum karşısında bile nezaketinizi korumayı bilmişsiniz ben daha sert bir post hazırlardım kesin. Kleptomandır belki de. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güven T.

   bir yanıt verse bütün cevapları alacağız ama...

   Sil
 13. zavallı acınacak halde olan o. kendi düşüncelerini yazmaktan aciz..o kadar tuhaf insanlar var ki.. boşver aldırma..
  iyi eserlerin korsanları yapılıyor :) güzel bir blogun var demekki..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Serkan,
   teşekkür ederim,
   yazdığı diğer yazılar ona aitse eğer, o da başarılı aslında ama kıymetini bilmiyor...

   Sil
 14. işi yine de polyhannalığa vurursak
  yalnızca değerli şeyler çalınır.

  YanıtlaSil
 15. nini bloguna sag tik engeli koy en asindan kopy paste yi onlersin ama calmayi kafasina koyan aynisini yazar o ayri

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ferhat Bayram,
   daha önce kullanmıştım ama daha sonra alıntı yapmak isteyen olabilir-ya da ben görselleri nasıl başka sitelerden kullanıyorsam bir başkası da benden kullanmak isteyebilir diye kaldırdım.
   dün bu olay olunca gece hırslanıp yine koydum ama bu sabah yine kaldırdım^^

   düz mantıkla sonuç aynı: almak isteyen alıyor zaten

   Sil
 16. Adsız22:54

  çok üzüldüm ve çokta kızdım:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. pink,

   herkes gibi,
   haklı olarak...
   teşekkür ederim

   Sil
 17. Adsız11:51

  noluyo la burda

  YanıtlaSil
 18. bende sağ tuş koruma bile yok.
  şiirlerimi de alıp yayınlıyolar.
  nolcak ki boşveeer.
  sen yaz takma alsınlar kendi isimlerini koyup yayınlasınlar nolcak ki.
  amaaaan boşveeer.
  :)
  sen ne yazdığını biliyon ya yazıyon ya yaz işteeee taklit etsinler, alıntı yapsınlar çalsınlar, ay zaman bile harcama nolcak kiii. iyi bişi alıntı yapsınlar. isim vermeden yapsınlar hatta. bence gurur duy ki bundan. :)
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. deep,

   bu da farklı bir bakış açısı...
   ben yapı olarak naif olsam da, hayatta bazı şeylere çok önem veririm. bunlardan biri de insana saygı duyulması. beğenilmek egomu şişirse de, haksız bir tutum gözümde daha ön plana geçiyor. yoksa isteyen istediği yerde paylaşsın, sorun değil. ne dünyanın sonu bu-ne mahkemeye verecek kadar ciddi bir konu- ne de gülüp geçeceğim bir şey. kişisel fikrim en azından bu yönde. iyi niyetle yaklaştım, üstüne daha fazla da gidecek değilim zaten. geçti bitti kafamda

   Sil
 19. Çok sinir olduğum bir durum ya madem söyleyecek bir sözü yok neden başkasının kelimelerini (Ç)alıyor değil mi... Ne amaçla yazıyor, bu şekilde başkalarını kullanarak kendini göğe mi çıkarmak amacı nedir? Neyse ki dediğin gibi kayıtların tarihleri falan var. Ben garanti olsun diye önemli yazılarımı pc ye de kaydediyorum ayrıca ücretsiz sanal depolama yöntemlerini kullanıyorum tarihlerde şüphe olmasın diye, gerçekten işe yarar yöntemler mi bilmiyorum ama elimden geleni yapıyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sessizgemi,
   ben de seninle aynı yöntemleri kullanıyorum.
   aynı şekilde, işe yarıyorlar mı tam emin değilim ama google'ın sen yazıyı yazdığın ilk 3 gün içerisinde seni özgün içerik olarak kaydettiğini biliyorum.

   Sil
 20. NİNİ'CİM HİÇ BİR YAZIYI ÇALMAM, HİÇBİR EMEĞİ KÖTÜLEMEM ANCAK BANA KÜÇÜK BİR ÖNERİN OLURMU, ÇOĞU YAZIMDA GOOGLE GÖRSELLERDE BİR KELİME YAZIP KARŞILIĞINDA BİR RESİM BULUYORUM BİRÇOK YAZIMI YAZARKEN KULLANDIĞIM BU RESİMLER KAFAMI TOPLAMAMA BAZENDE HATIRLAMAMA NEDEN OLUYOR.İSİM YAZMIYOR. ANCAK BLOGUMDA ÖNEMLİ AÇIKLAMA OLARAK VAR BU RESİMLERİ BEN ÇEKMEDİM BAŞKASININ EMEĞİ TEŞEKKÜR EDERİM BİRİKİ KİŞİSEL RESMİM VAR DİYE BELİRTİLMİŞ. DEDİĞİM GİBİ HİÇBİR YAZI ALMIYORUM. HATTA BAŞLIKLARIM BİLE BAŞKASININ KULLANMAYACAĞI KADAR UZUN VE FARKLI. NE DERSİN BENDEMİ ÇALIYORUM. BANA BİŞEYLER DERMİSİN. SENİN EMEĞİNİ BEN YAPTIM DİYENLERE DE YAZIK..OLSUN.:(((

  YERDEN GÖĞE KADAR HAKLISIN. ÜZME NİNİNİN KELİMELERİ NİNİ GİBİ SEVİMLİ VE ÖZGÜN..CEVABINI BEKLİYORUM KUZUM..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vuslat,

   Fotoğraf-görsel konusu oldukça karışık sanal alemde. Ne takip etmesi-ne de gerçek sahibini bilmemiz mümkün değil çoğu zaman. sadece sen değil ki, ben ve çoğunluk internet görselleriyle süslüyor yazılarını. ben de enin gibi tek tek belirtmek yerine-bloguma not olarak düştüm kişisel olduğunu belirtmediklerim hariç görsellerin hepsi internetten alınmadır diye. Bu ne hırsızlık ne de hak yeme. Kişinin kendisinin çektiği bir fotoğrafı kullanacaksan zaten izin alıyorsun. onun dışında yapabilecek hiç bir şey yok, sen det etme.... için rahat etsin istiyorsan, ki bazen benim de kafama takılıyor bu görsel mevzusu, blogunun en belirgin yerine not olarak koy-giren ilk onu görsün.

   Sil
  2. TAMAM CANIM BENİM...

   Sil
 21. Adsız02:21

  Merhaba..

  Uzun zamandır blog okumayan ve blogumu kitlemiş biri olarak bu arkadaşa dediğiniz gibi istatisksel olarak sayfama gelmiş olmasından dolayı bir tıkla sayfasına gitmiş bulundum.

  Ve aylar öncesinden bu durumdan haberdarım.

  Knedisinin izleme çubuğundaki ismimi kaldırması ve yazılarımı nickim geçmeden yayınlamasına gönderme yaparak mail atmıştım ama kendisi pek maillere dönmüyor.

  Blog blog gezip kendince ç/alma eyleminde.

  Bu da geçer yahu diyin :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsız,

   kendisi bana döndü, üzgün olduğunu ve yanlış anlaşıldığını söyledi. yazıların hakkını verip, isim durumunu editlerse sözlerini de paylaşacağım yine buradan.

   Sil
  2. Adsız13:29

   İyi o zaman kendisine bu ayrıcalığı sadece sizin için değil başkası içinde yapmasını söyleyin.

   Teşekkür ederim yanıtladığın için.

   Sil
  3. uyarım ve tavsiyem o yönde oldu zaten, gerisi tamamen kendisine kalmış. dilerim sizin ve herkes için bir sonuca varılabilir...

   Sil
  4. Adsız13:34

   Bakalım..

   Herkes için hayırlısı.

   Kendisiyle bir iletişim ya da suçlamalara girmeyişim. Şuan daha önemli bir sağlık problemim olması nedeniyle onu kale almıyacak kadar küçük gördüğümden.

   Sessiz izleyicin..

   Sil
  5. Çok geçmiş olsun,
   normal şartlarda bile kafaya takılacak bir mesele yok aslında,
   hele ki rahatsızsanız hiç sıkmayın canınızı.

   Sil
  6. Adsız13:38

   Bir daha yolum ne zaman düşer bilmiyorum.

   Sizde takmayın.

   teşekkürler.

   Sil
 22. İnanmak istemem böyle bir olaya, insan bunu neden yapar ki!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bolat,
   İnsanlar da nedenleri de olaylar da türlü türlü

   Sil
 23. ne saçma sapan insanlar var. bir insanın kelimeleri çalınır mı ya. umarım aklı başına gelir o şahısın da vazgeçer çalmaktan.

  Bloguma hoş geldin ve bende senin blogunu sevdim.

  mutlu günler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. MuyuRt,
   teşekkür ederim, hoşgeldin^^

   Sil
 24. Senden önce ben yorum attım kendisine ve bu alıntı yazıların sahibinin adından bahsetmesi için uyardım... ve kırmızı karavan'ın benim için yazılmış olduğunu da belirttim.... senin her bir yazın için aynı yorumu bıraktım ama yorumlarımı yayınlamasını beklemiyordum ama senden alıntı yaptığını belirtmesini umuyordum... anladığım niyeti yokmuş...

  YanıtlaSil
 25. Dayatılan,
  geçenlerde mail atmıştı ve konuya dair yazı paylaşacağını söylemişti...
  şu saatten sonra anlamı kalmadı benim gözümde de

  YanıtlaSil
 26. nini.. bunu mahalle muhtarlığı sitemizde duyuralım..olur mu? ne yapılabilirle ilgili belki önerisi olan arkadaşlar olur. pek çok arkadaşın google a mail atması işe yarayabilir..belki başka bi şey..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Serkan,
   aslında iyi düşünmüşsün. Hem böyle durumlarda ne yapmalı-ya da alıntı yaparken nelere dikkat edilmeli gibi konuları derleyen bir paylaşım da olmuş olur.

   Sil
 27. umarım böyle birşey bidaha yaşanmaz..

  YanıtlaSil
 28. Yorum yapan herkese:

  bahsi geçen blog sahibi mailinin haricinde bir de blogundan özür manasında şu yazıyı yayınlamış: http://dusuncesandali.blogspot.com/2012/07/yeni-yine-yeniden.html

  tek taraflı bir paylaşım olsun istemediğim için bu ayrıntıyı onun gözünden de bilin istedim

  YanıtlaSil
 29. slm nini'cim. ben iyi bi okur değilim. uzun yazılarda sıkılıyorum. okuyamıyorum. ama yazını sonuna kadar okudum. çok haklısın. blog yazmak zor. hele de edebi tarzı kendin yazmak, kafanda yaratmak çok çok zor.
  umarım o kişide hatasını anlar. sevgilerimle. bloguma beklerim cnm...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selma,
   çok teşekkür ederim
   ilk fırsatta geleceğim

   Sil
 30. bu kadar iyi olmasaydın (ç)almazlardı yazılarını... :)

  YanıtlaSil

Sen de kelimelerini benimle paylaşabilirsin.

Blogger tarafından desteklenmektedir.