Sayfalar


Hepsi onun kadar şanslı değil
Geçen gün öyle bir şeyle karşılaştım ki, içim yandı; canım çok acıdı...
  Neden mi?
 Sahil kenarında yürürken önümde bir adamla kadın yol alıyordu. Adamın elinde parlak ve simsiyah tüyleriyle kocaman bir köpek. Öyle büyüktü ki, köpekle aynı pozisyonu alsam ebatlarımız eşitlenirdi. Yanındaki kadın da tasmayla dünya tatlısı, diğerine nazaran daha küçük bir köpek gezdiriyordu. Zavallının arka bacakları tutmadığı için ona tekerlekli bir düzenek kurmuşlar ve o şekilde diğerleri gibi hayatını, zor ya da eksik de olsa, idame ettirebilmesini sağlamışlardı. Engelli insanlar ve onların nahoş koşullarına olan özel ilgim nasılsa, aynı şekilde yol boyunca o köpek için de kara kara düşündüm. Bir kaza geçirdiği çok açıktı ve bu kaza sonucu doğasının getirdiği hiçbir hissiyatını dilediği gibi yaşayamıyordu. Koşamıyor, oyun oynayamıyor... Köpek bu, insana muhtaç. Anlatmak istedikleri varsa bile anlatamıyor, sadece çırpınıyor.
...

 Onlar önümde, ben arkada yol boyu devam ettik. Etrafta onlarca köpek deli gibi koşturup, güneşli havanın keyfini çıkarıyorlardı. Toplar, frizbiler... 
Adeta oyun bahçesine getirilmiş çocuklar gibi birbirleriyle kaynaşıp, keyifli bir şekilde oyun oynuyorlardı. Ben de çevredeki herkes gibi yüzümde bir tebessümle onları izliyordum. 
Biraz daha ilerleyince çimlerin orada toplanmış insanları ve köpekleri gördük. Tasmalı ve sahipli olanlar olduğu gibi; kimsesiz, kulakları küpeli köpeklerle insanlar kalabalık oluşturmuştu. Herhalde her biri tanışıyor ve hafta sonları burada buluşup köpeklerini eğlendiriyorlar diye düşündüm. O sırada yol boyu önümde yürüyen adam ve kadın, köpeklerini alarak onların yanlarına gittiler. Biz de biraz soluk almak için oturmuştuk ki dayanamadım ve her birini teker teker sevebilmek için yanlarına koşturdum.
 Öyle hoşuma gitti ki onların küçük oyunları, kovalamaları... Hele bir de sokak köpekleri ile sahipli köpeklerin kaynaşması inanılmaz keyifli geldi gözüme; zira köpeklerini salon vitrinindeki porselen bebek gibi taşıyanlara gerçekten irite oluyorum. Ne güzel işte kirlensinler, coşsunlar, hayvan olduklarını hatırlasınlar...
...
Bu keyifli anlarımın arasında dayanamayıp sakat olan köpeğin yanına gittim. Nasıl sevimli anlatamam. Tatlı tatlı bakıyor ama sevmeye kalkınca korkuyor. Resmen onu sarıp sarmalamak için tutuşurken acaba canımı acıyor diye tasmasından tutan kadına döndüm ve nesi var, niye böyle oldu diye sordum. 
Sordum ama keşke hiç sormasaydım.
Keşke o cevabı duyacağıma, kayalıkların üzerinde yürürken ayağımı burkup-kafamı çarpıp sağır kalsaydım!
...
Abartıyor muyum sizce?
O zaman aldığım cevabı okuyun ve tekrar düşünün:
Zavallı hayvan*, 
insan diye nitelendirdiğimiz, kendini üstün zanneden aşağılık mahluklarca tecavüze uğramış. 
Öyle pislik ve sadistler ki, bu mide bulandırıcı zevkleri uğruna hayvanın bir de belini kırmışlar!
...
Senin de benim kadar için acımadı mı?
Sen de keşke karşıma çıksalar da, ölmek için yalvaracak kadar acı çektireyim onlara diye düşünmedin mi?
Sen de benim kadar tiksinmedin mi insanlardan, "bir kez daha" 
Aklına, diline binlerce küfür gelmedi mi? Sen de, aralarından onları tarif edecek kadar seviyesiz ve tatmin edici olanını bulamadın mı?
...
O cevabı aldığım sırada beynimde çınlamalar duydum, nefesim kesildi. 
Ama gerçek.
Ne ilk ne de son.
İnsanoğlu lanet!


*Tecavüze uğrayan köpek, bir mahallenin sokak köpeği. Sabah mahalle sakinleri tarafından bulunuyor ve veterinere götürülüyor. Ne olduğu anlaşılınca polise bile gidiyorlar ama nafile, elden ne gelir ki? İçlerinden biri dükkan ya da çevredeki kameraları izleyemez miyiz diye soruyor fakat aldıkları cevap olumsuz. Ne de olsa polisimiz meşgul, bunlarla kaybedecek zamanı mı var..?
Köpeğe şu an sahip çıkan kadın, veterinere kendi köpeğini götürdüğü sırada bu olaya şahit oluyor ve hayvanı evlat ediniyor!

#Bir araya gelmiş bütün o sokak ya da ev köpeği sahipleri yanlarına gittiğim sırada bir başka rezaleti daha konuşup çözüm arıyorlardı: Belediyeler her bölgenin sokak köpeklerine ayrı ayrı mühürlü küpeler takıyorlar. Olur da Kadıköy'ün köpeği Üsküdar'da görünürse hemen bir ekip geliyor ve o köpeği alıp, ait olduğu yere götürüyor! Buradaki ait olduğu yerin Kadıköy olduğuna inanacak, güvenecek kadar iyimser ya da safsan kusura bakma ama benden daha da sarışınsın demektir.

#Kadının bana son söylediği şey: "sen buna bakıp üzülme, her şeye rağmen bu çok şanslı-yanında ben varım. Her gece onlarca hayvan telef oluyor"

-Son olarak başlık neden mi "Uzaylılarla İşbirliği" ? Çünkü kurulan felaket senaryolarından biri olan uzaylı istilası ve insanlığın yok oluşu muhtemel olsaydı ve bunun için ilanla "insanlığı satacak "insan" aranıyor" deselerdi bu ilana ilk ben başvururdum. 
Açıklamam saçma mı geldi? 
Kendi mi tutamayıp da başlığa en aşağılık sözleri yazsam daha mı şık duracaktı?

26 yorum:

 1. Adsız16:10

  İnsanlıktan nasibini almamış olanlara "hayvan" demekten bile utanıyorum;Rabbim bildiği gibi yapsın onları.

  YanıtlaSil
 2. Ne dersen de az gelir, ne dersen de onlar kadar çirkin ve aşağılık olamaz.

  YanıtlaSil
 3. ne denir ki. idamı neden kaldırdılar ki. Bunca idamlık aramızda pişkince dolaşırken. ama doğru ya onu da yanlış yerde kullandılar. Tecavüzculeri bebek katillerini değil başbakanları , denizleri astılar. Hersey mi bozuk.

  YanıtlaSil
 4. Uzaylılar genellikle inekleri,danaları,sığırları v.b. şeyleri götürürler bunlar arada kaynamış olmalı;DD

  Uzaydan gelen bir meteor ile mimlendiniz lütfen büromuza uğrayınız;DD

  YanıtlaSil
 5. böyle şeylerle karşılaştıkça insanlığımdan utanır oldum...eğer bunu yapanlarla aynı havayı solumama şansım varsa lütfen ben o şansımı kullanmak istiyorum...

  YanıtlaSil
 6. Allah belalarını versın nasıl ınsan bunlar ınsan bıle değıller pıslıkler

  YanıtlaSil
 7. Anadolu kırsalında, kimi erkeklerin ilk cinsel deneyimlerini hayvanlar üzerinde gerçekleştirdiklerini okuduğum kitaplardan bilirdim ama bunun büyük bir kentte ve köpekler ile yapılacağını kimse tasavvur edemezdi sanırım. Tek kelimeyle hayvanlıktan beter diyorum bu vahşete.
  Nini, bu gibi insanlar yüzünden insanlığı satma sakın.

  YanıtlaSil
 8. Allah onların belasını versin!Ya bu nasıl insanlığa sığar?Nasıl nasıl nasıl! Ben de köpekleri çok severim bir taş atanı görürsem canını okurum kızarım.Ya o zavallı köpeğe karşı sen nasıl böyle bir şey yaparsın be şerefsiz adam! Çok sinirlendim elim ayağım titriyor şu an :s Ya böulelerine insan demeye dilim varmıyor!Hakaret edici konuşmalar için özür dilerim ama bunlar az bile onlara geberesiceler!

  YanıtlaSil
 9. Köpeğe yaptıkları eylemin aynısını, köpeklerden görmelerini temenni ediyorum..

  YanıtlaSil
 10. sözün bittiği yer tabiri bile boş kalıyor artık hemen hemen her konuda söz bitmiş durumda özellikle çocuk korunmasız kadın dövmek köpekler dili yok konuşamıyor ama arka sokaklarda neler oluyor ter türlü tecavüzcüyü lanetliyorum umarım kendi kazdıkları çukura düşerler

  YanıtlaSil
 11. Tek dileğim böyle insanların günün birinde aynı acıların kat ve kat fazlasını çekmesidir.

  YanıtlaSil
 12. Patinin(kedim/oğlum) ayağı bir yere sıkısınca, hızını alamayıp kafasını oraya buraya çarpınca bile panikle hemen her yerini kontrol ediorum bir şey oldu mu diye.
  Okurken gözlerim doldu, sinirim bozuldu. Bunları yapanların allah bin türlü belasını versin şerefsizler.
  Bunları demek bile içimi rahatlamtmıyor üstelik..

  YanıtlaSil
 13. bir şeyler yazmak istiyorum ama, iğrenmekten ve kahrolmaktan başka hiç birşey yapamıyorum. hayvan olan o köpek değil, o pis mahluklar!

  YanıtlaSil
 14. Bu okuduğumu kabul etmiyor beynim. Yok yaa , insan falan olamaz bunu yapan da, arkasını aramayan o kameralara bakıp suçluları bulmayan da..

  Daha yazarsam ilerisi küfüre girer. Sustum ben!

  YanıtlaSil
 15. Yer küre üzerinde yaşayan en vahşi yaratıkların insan denilen iki ayaklı hayvan olduğunun bir kanıtı daha. İnsanı hayvandan ayıran beyni ve vicdanıdır. Bu tip insanları koyabilecek bir kategoriye isim dahi bulamıyorum. Bunların elleri kolları serbest ortalıkta dolaşmalarını da kbullenemiyorum. Hayvanat bahçelerinde kafeslerde yaşatılması gereken bunlar.

  YanıtlaSil
 16. Korku filmi gibi resmen. İğrenç ötesi!

  YanıtlaSil
 17. et kokarsa tuzlarsın, bu insanlar kokuşmuşlar, bunları tuzlasan tuz kokar, tuzu da bozarlar.bu durum da ne yapmak gerekirse işte o...

  YanıtlaSil
 18. İnsanlar bunu nasıl yapabiliyor?

  YanıtlaSil
 19. şu uzaylılarla işbirliği ekibine beni de yaz.

  YanıtlaSil
 20. sorsanız kopege bu ıskenceyı yapan zatı muhetereme ınsana mı yaptık kopege yaptık der cıkar ısın ıcınden... bu kadar cırkınlestı artık ınsanoglu...
  cok soyledıgım bır soz vardır hayvaları sevmıyen ınsanları sevemez dıye...
  uzaylılar mı dedın bende senınle aynı ısı yapabılırım arkadasım... :(

  YanıtlaSil
 21. mimin var bende ninim! ^^

  YanıtlaSil
 22. Adsız00:30

  http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.timurca.com%2F%3Fp%3D30620&h=tAQF6ld8kAQEENZYzauiJYeukpQRnoKM5wLVn9tb-kQ9U_w bu haberi okuduktan sonra, acaba mı dedim? Hangi insanlığa sığar bi hayvana tecavüz ya da vb. şey. Hayvan o hayvan, git geneleve ya da kız kıtlığı mı var? Bu işi meslek edinmiş insanlar var (çok affedersin ama var.). Off okuyunca sinirlerim bozuldu nini. Ülkemin insanlarından utanıyorum. Ama sahiplenen birini gördükçe de umutlanıyorum. Böyle bi saçma ruh halindeyim.

  YanıtlaSil
 23. Tamer20:07

  Bir köpeğin sevgisi içtendir sizi görünce hemen oynamaya başlar, başını okşadığınız da gözlerinin için parlar.
  Bunu o köpeğe yapan veya yapanlar sevgiden o kadar yoksun kalmışlar ki mahalle kenarında ki çöplükten farksızdırlar.
  Umarım bu yaptıkları ömürleri boyunca vicdanlarını (eğer varsa) sızlatır.

  İnsanları tanıdıkça hayvanları daha çok seviyorum...

  YanıtlaSil
 24. Allah belasini versin böyle pislilerin.Söyleyecek tek söz bulamiyorum..

  YanıtlaSil
 25. ruh hastası bunlar... hayvana bile tecavüz edebilen sapkın mahlukatlardan korkulur. Allah hepimizin (erkek - kız) evlatlarını bu tür mahlukatlardan muhafaza eylesin...

  YanıtlaSil
 26. midem bulanıyor, gözüm kararıyor, bu yaratıkları yaratana da sitemim var...

  YanıtlaSil

Sen de kelimelerini benimle paylaşabilirsin.

Blogger tarafından desteklenmektedir.