Sayfalar


Belki yıllar geçti üzerinden,
                                     yıllarla birlikte bedenler de.
Ama ben son bir defa olsun onu görmek istiyorum,
                                     devamının olmayacağını bile bile...

                                                   
Konu o olunca mantık arayamıyorum düşüncelerimde. Zaten arasam da onu tanıdığım günden beri aradığımı bulamıyorum yerinde. Yeniden karşıma çıkmasını, onunla dolu dolu bir gün geçirebilmeyi diliyorum sadece. Onu öyle içimde yaşattım, öyle çok yeniden beraber olacağımıza dair hayaller kurdum ki; bir günüm -sadece tek bir gün- olsa onunla, bütün bu özlem ve hayallerimden kurtularak kendimi azad edebilirmişim gibi geliyor.

Olur da olursa...
Ne yeniden bir araya geldiğimiz bilinsin, ne de birbirimize karşı sorumluluğumuz olsun. Varsın  24 saati 1 geçe "hoşçakal" bile demeden ayrılsın yollarımız. Zaten bana lazım olan da çok değil, yalnızca tek bir gece. Bu gecede ona bunca yıldır beslediğim tüm hisleri, yaptığım çocuklukları, rüyalarımı ve sayıklamalarımı anlatabilmeliyim. Anlatmalıyım ki tüm belleğim dolduran bu anılardan kurtulayım.
Bir de ona rastladıkça içimden gelen sarılma arzusu ve gerçekleştirememiş olmanın birikmiş kırıklığı var. İkimize ait olan o gün içerisinde defalarca, canım istedikçe ona sarılarak o kırıklıkların da acısını çıkarmalıyım. Sımsıkı. Hatta sımsıkıdan da öte!

Sonra elimizde içkilerimizle karşılıklı sohbetler edelim.
O anlatsın ben dinleyeyim, ben anlatınca da o. Hiç sıkılmadan saatlerce konuştuğumuz sırada başımız dönsün ve gülüşmeye başlayalım. Saçma sapan sözlerle, birbirimize komiklikler yapalım. Ben onu biraz daha gülerken seyredebilmek uğruna şekilden şekle gireyim.

Biraz da hazır sarhoşken geçmişimizde kalan kısa dönemli ilişkimizden bahsedelim. Asla başkalarına, olanlara, nedenlere ve keşkelere kapılmadan; sadece yaşadıklarımızı tiye alalım. Derken boynuna sarılıp, kulağına onu hiç unutamadığımı fısıldayayım.
Sonra...


Bir gün, sadece tek bir günümüz olsun ki, günümü onunla sonlandırıp yeni güne onun yanında uyanayım. Sorular da sorumluluklarımız da olmadan, sadece tek bir gün için yine birbirimize ait olalım. O gün sonlanınca da yine eskisi gibi birbirimizi ne arayalım ne de soralım.
Ve,
onun yaşattığı  iyi kötü her şeye veda ederken, son bir kez daha dudaklarımla ona adadığım şarkıyı mırıldanayım.
Son bir kez...32 yorum:

 1. :( Son birkez dediklerimiz keşke daimi olsa..

  YanıtlaSil
 2. canım biliyor musun öylesine kaptırıyorum ki kendimi , daha sayfalar olsa okuyacağım yazılarını , yine öyle oldu , sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 3. http://www.youtube.com/watch?v=jzxvjV7pBIo

  YanıtlaSil
 4. O kadar içten yazmışsın ki, özlemin o kadar yoğun hissediliyor ki...
  Son bir kez değil. Yazdıklarının ''en kısa zamanda'' gerçek olmasını dilerim. Ve SONSUZA KADAR Onun yanında kalmanı :)

  YanıtlaSil
 5. Ne kadar tanıdık istekler bunlar ...

  YanıtlaSil
 6. Assahara,
  keşke kimse "son bir kez" demek zorunda kalmasa...

  Zeynep,
  çok teşekkür ederim. böyle yorumlar almak da beni çok mutlu ediyor!

  bay tükancı,
  normalde emre aydın'ı ve melankolisini sevmem ama yazıya yakıştı. ayrıca bu şarkısını da sevdim. teşekkür ederim:)

  Zeugma,
  herkes kiminle olmak istiyorsa zamanında olabilir umarım. benimkisi yine kelimelere dökülen hayali kelimeler..Ben Mavi'ye sahibim ve mutluyum...senin etkilenmeni seviyorum, ifadelerim hakkında iyi hissettiriyor bana:)

  bozbek,
  biliyorum... her yazında, kısa ama öz kelimelerinde, mısralarında hep bu duyguyu tadıyorum. sanki sadece yazmıyor, karşındakine yaşatıyorsun da...

  YanıtlaSil
 7. ama o sonların sonu gelmez biliyorsun dimi ..Hep bir dahaki seferi hayal eder gönül, hep biraz daha falzasını ister ...

  YanıtlaSil
 8. doğru söylüyorsun, gerçek bu fakat sen söyle: bu duygulara sahip birinii bu raddeye geldikten sonra gerçeğe ikna edebilir misin?

  YanıtlaSil
 9. nini@ pek sanmıyorum :) aşk konuştu mu , herşey susar demişler.. Ya da ben mi dedim şimdi bilmiyorum :))

  YanıtlaSil
 10. Dilerim gerçek olur :) nini, aşk bozar insanı çok acı çekersin yapma et me derim :) tavsiye babında :))

  YanıtlaSil
 11. çok güzel yansıtmışsın aldı götürdü beni..ama biliyor musun, senin tasvir ettiğin tarzda bir 24 saat yeniden doldurur özlem küpünü..

  YanıtlaSil
 12. Bolat,

  aşk deliliktir, risktir ama,

  şansına güvenmeyip aşktan kaçma.

  ben de tatsız olanından yaşadım ama,

  aşkın adı çıkmış, hepsi bir olur sanma.

  bak bu defa bana güldü aşk,

  tadım da yerinde, şansım da.

  aşkın yüzüne iyice bakmadan,

  sana da gülmeyeceğine inanma.

  ***
  :)mısraları sonradan ayırdım, şiir gibi olsun cevabım diye:)

  YanıtlaSil
 13. Dayatılanla Yaşamak,
  muhtemelen, belki de taşırır bile. ama bir şeylerin yarım kalmışlık hissi, insana özlemden daha da ağır gelebilir. o yüzden bazen "son bir an" daha istenir. en azından nacizane bunu ifade etmek istedim. teşekkür ederim:)

  YanıtlaSil
 14. ahh nini , son andan daha kıymetli başka ne olabilir. Sezen Aksu'nun Son Bakış şarkısını hatırlattın bana, sağol...

  YanıtlaSil
 15. esrates, ben de teşekkür ederim. (bana da şarkıyı hatırlatan sen olduğun için:))

  YanıtlaSil
 16. niniii ninicimm yazdıkların o kadar tanıdık ki...seviyorum seni...

  YanıtlaSil
 17. Prensess çok sevindim. yanlış anlama, yazdıklarımın tanıdık gelmesine değil, beni sevmene sevindim:)

  YanıtlaSil
 18. çok içtendi nini..her bir cümlesine katıldım.her paragrafın sonunda evet ben de istiyorum! dedim.off off ne yazık ki çok tanıdık geldi bana da :(
  sadece bir gün o kadar iyi gelirdi ki...

  YanıtlaSil
 19. Poliganum, dilerim "o gün" senin olur...

  YanıtlaSil
 20. o "tek" yaşamayı istediğin günün ardından, herşey eskisinden çok daha zor olacak peki bunu biliyor musun?

  YanıtlaSil
 21. herkesin aksine ben umarım gerçek olmaz diyorum bu dileğin. hiç bakma öyle ters ters nini. biliyorum çünkü sonucunu. bak hazır denenmişi var karşında:) inan bana çok daha zor oluyor sonrası. valla bak. daha çok acı, daha çok özlem, daha çok sıkıntı... hepsi daha çok yani. bırak, her kimse bunları hissettiğin, kalbinin köşesinde kalsın her daim. hep seninle yaşasın ama sadece kalbinde yaşasın. en azından sahip olduğun sevgi var elinde. bu isteklerin gerçekleşirse o sevginin yerine hayal kırıklığı, kin ve saygısızlık kalacak sana...

  YanıtlaSil
 22. Dileğin gerçekleşene kadar yılma ve kollarının arasında her zaman tek sarılmalık boşluk bırak onun için.

  YanıtlaSil
 23. Saadet,
  hoşgeldin... daha zor olacağı bir gerçek, zaten ben sadece o dileğin yoğunluğunu vurgulamak istedim. çoğunlukla farklı duygulara epati yaparak yazıyorum hikayeleri. aklında bulunsun, eğer içinde "mavi" etiketi bulunmuyorsa hayal ürünüdür yazım:) sevgiler..

  YanıtlaSil
 24. Denizcik, asla ters bakmadım hatta gayet isabetli buldu yorumunu. ama gel gör ki böyle hissedince insan daha beteri olmaz diye düşünüyor. uzaklarda arama, dön bak o tecrübeyi yaşamadan önceki haline:) yapacak bir şey yok, takıntı ve özlem birleşince gözler körelir, ta ki yaşayıp da görene kadar...

  YanıtlaSil
 25. Hektor,
  insan bir süre sonra tükeniyor. ne umudu kalıyor ne de o eski şevki. hayatı değişiyor, o dileğin yerini farklı dilekler alıyor. yaşamın gidişatı da insanın sabrı da zaten hep unutmaya zorluyor...
  ama yine de dilerim böyle hissedenler sevdiği kişilere kavuşur, o bekledikleri kollarca sarılınırlar. elbette daha fazla üzülmeyeceklerse...

  bugün bu duygulara sahip değilim, bu sadece bir kurgu ama kurgu olması ne daha önce yaşamadığıma işarettir ne de ilerde yaşamayacağıma...

  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 26. "son bir kez" herkesin istediği bi'şeydir. içnden geçirdiği. belki sadece biri için, belki birileri için.. bi'kere böyle bi'fırsatım oldu nini'm, ama hiç de böyle hayalini kurduğum gibi değildi. kötüydü ama iyiykiydi. ben o son kez den sonra bi'daha onunla hiç bi'şey olsun istemedim. ne ilk ne son. son kez şunları şunları yapıyım dediğin insanın onunla son kez onları yapmaya layık olmadığını görebiliyosun. ben gördüm yani :) aklıma da o geldi okuyunca. ellerine sağlık canım..

  YanıtlaSil
 27. Kuul'umsumm, sonunda hayal kırıklığı da olabiliyor tabii...

  çok teşekkür ederim canım, öpüyorum çok!

  YanıtlaSil
 28. bizde, neden, aşk lar nefretle, kötü duygulularla biter.hazmedilemez.ne kadar yanlış.halbuki yaşattığın tüm duygular için teşekkür ederim.İhtiyacın olduğun da, ya da beni tekrar görmek istediğinde ben buradayım demek zor mu?seni görmek istiyorum,bir gün akşam bir şeyler içelim mi? müsaitmisin demek.kendimizden korkmak mıdır? yedirememek mi? yüreğine sağlık.

  YanıtlaSil
 29. Jetlagis,
  hislerime, düşüncelerime tercüman oldun! benim de en çok üzüldüğüm, en çok rahatsızlık duyduğum konu bu... bir insan onca yoğun duyguyu paylaştığı, zamanında dilinden düşürmediği birini nasıl tamamen hayatından çıkarabilir ki. Çok yara aldıysa elbet onu görmek istemez ama tatlı anılar varsa arada bir araya gelmek istemesi çok doğal. ama özellikle bizim toplumumuzda bu çok yanlış anlaşılıyor. hele ki yeni ilişkilere başlandıysa, eski olanla görüşmek ihanet gibi algılanıyor. kanule diyorum, kıskanılası yada telaş yapılası bir şey. ama benim "düzgün" insan olarak tabir ettiğim kişiler, bazen sadece arkadaşlık ve yaşanmışlıklar adına da eskilerle bri araya gelmeyi-konuşmayı seviyor.

  YanıtlaSil
 30. Adsız18:34

  Bende çok istiyorum böyle bir şeyi,içimdekileri kusmak adına... Bakalım olacak mı?

  YanıtlaSil
 31. aklında kalacağına, dilerim yaşar ve merakından kurtulursun...

  YanıtlaSil
 32. Çok iyi anlıyorum seni...Tüm bunları yazdıran yarım kalmışlıktan başka ne olabilir ? Yarım kalmış şeylere karşı özlem duyuyorum ve tamamlamak istiyorum hep ben de.Beklentim doğrultusunda veya hayal kırıklığıyla bitmesi fark etmez yeter ki dibine kadar tüketeyim,aktarayım duygularımı.Çok güzel anlatmışsın,zevkle okudum.

  YanıtlaSil

Sen de kelimelerini benimle paylaşabilirsin.

Blogger tarafından desteklenmektedir.