Pazartesi'nin Beteri

kıyamam ona ben:(
pazartesi kötü, baskılı, kasvetli ve streslidir çoğu insan için. hani böyle pazar gecesi uzasa da hiç pazartesi gelmese diye saate bakmaktan kaçar insan, sanır ki bakmazsa zaman duracak... 
hafta başı çalan alarmla uyanabilmek için yatağında debelenirken, dışarıdaki karanlık ve fırtınalı hava üşütür içini. 
artık daha da zor olur o yataktan çıkmak, giyinmek... 
bunların hepsinin üzerine bir de trafik eklenir. sonra yetmezmiş gibi , pazartesi negatifliği ile dolu onlarca insanla beraber, daha da gergin devam eder gün. ve daha niceleri... hatta pazartesileri evden çıkmıyorsa bile çoğu insan bu hislere hakimdir.
  öyle işte...
neyse, asıl demek istediğim şu ki:  bence sen bütün insanlık için pazartesi'den bile kasvetlisin eski sevgili! 
evet, yarın günlerden yine pazartesi, pazartesi hep aynı bildiğimiz pazartesi. ama hiç olmazsa pazartesi bendeki en büyük rakibini, seni kaybetti. artık tek başına kaldı: belki yarın yine yağmur, çamur, trafik, stres, uykusuzluk vb. yaşatacak ama sayende o bile benim için artık daha keyifli. keyifli dediysem de, adeta iç güveysinden hallice bir hal aldı pazartesi.(gülücük)

bu postum, pazartesi ve eski sevgilisine kızgın olan herkese gelsin.


Yorumlar

 1. eski sevgiliye gıcığım,pazartesiye dahada gıcığım :)

  YanıtlaSil
 2. canımm ninicimm bende pazartesileri sevmem, ama onu eski sevgiliyle bağdaştıramam boşverr yaşa gitsin pazartesiler gıcık olduğu kadar bir o kadar derin ve manalıdır öperim:)

  sevgiler..

  YanıtlaSil
 3. Adsız10:45

  ben eski sevgililerimi halen seviyorum, pazartesiyi sevmiim

  YanıtlaSil
 4. pazartesi günlerini bir tek ben seviyorum galiba. günün birinde linç edecekler beni sırf seviyorum pazartesiyi diye ama:)

  YanıtlaSil
 5. Sevgili Hektor'un bu yazıya yazdığı yorum, yanlışlıkla başka bir yazımın (Sizi Affetmiyorum! (Genovese)) altında gözüküyordu. Bu ara sıra benim de başıma gelen bir hadise. Öyle güzel yazmış ki bu yazıyı okuyan herkes onun yorumunu da okusun diye buraya eklemek istedim...

  Hektor:
  Eski sevgililerle pazartesi gibi senede 52 kez karşı karşıya gelinirse o vücutta ne ruh kalır ne de can. Aşk ve aşık olmak güzeldir. Sevgiliyle geçirilen zaman da. Bittiyse yürümeyen bir şey vardır. Dış dünya tarafından zorla birbirinden ayrı bırakılan sevenler dışında. Aşık olunan o kişi, dünyadaki son sevgili değildir. Tıpkı tam geçecekken kırmızı ışık yanması gibi. Biraz sonra yeşil yanacaktır. O sönen son yeşil değildi. Ya da iskeleye vardığınızda turnikeden geçerken, kapıların kapandığını ve yolcu vapurunun kalkmış olduğunu görünce "tüh! vapuru kaçırdım". Yerine, neden insanlar sonraki vapur düşünerek; "ohh, yetiştim, vapur daha iskeleye yanaşmamış" demiyorlar. Çok uzak yolculuklar ile zaman aralığı çok uzun tarifeli yolculuklarda olsa bile her zaman bizi bir yerlere götürecek gemi vardır. Kimse sonsuza kadar iskelelerde kalmamıştır. Eski sevgililerinizi eskicilere verin, bir yenisine kadar mutlu pazartesiler dileyin.

  YanıtlaSil
 6. @biricit: tahminim: sen de şu sıra ilişkisel anlamda boşluktan ötürü, eski sevgililerini ve onların sana yaşattığı olumsuzlukları pazartesi sendromun kadar sık hatırlama eğilimin var. "pazartesiye daha da gıcığım" demen, tüm bunların seni mutlu eden biriyle tanışmanın ardından mazi de kalacağına işaret:)

  YanıtlaSil
 7. ben eski sevgilime, eski sevgilimin yeni sevgilisine, hoşlandığım çocuğun eski sevgilisine hepsine gıcığım! bütün sevgililer güzeldir evet ama bu saydıklarım hariç :)
  pazartesiye gelince o da bana bayılmıuo biliyorum ama çok sevimsiz bi'gün yahu!

  YanıtlaSil
 8. Reçelim: tahmini: senle ben benzer düşünüyoruz bu konuda:) "boşver yaşa gitsin..." cümlen ve devamı senin genel olarak yıldızının barışmadığı pazartesi gününe bile, eski sevgiline nazaran daha çok anlam yüklediğin anlamına geliyor. doğru bir tutum mu, bence evet.. eski ilişkiye ne olursa saygı duymalı belki ama zamanı gelince yüklenen anlamları ve hissedilen duyguları rafa kaldırmalı.( rafa kaldırmalı deme sebebim yaşanılanların asla zihinden silinmeyecek olması)

  YanıtlaSil
 9. @Toprak: tahmini: sen bana yakın bir arkadaşmın karakterini anımsattın:)eskiden yana çok çekmediğini düşündürdü yorumun bana. kimbilir belki de şu sıra sen pazartesi sendromunu her hafta garanti yaşayan insanlar arasındasındır. en güzeli eskiye kızgın kalmamaktır. sevmek kısmı biraz abes o ayrı:) (insansal saygı anlamındaysa doğru tabii:))

  YanıtlaSil
 10. Deniz: tahmini: sen yazıyı sadece Pazartesi olarak gören biri olduğuna göre, şu sıra keyfin yerinde:) buradaki keyif sorunsuz bir ilişki yaşamak değil, eskiyi düşünmeni engelleyecek kadar seni oyalayan birine sahip olmak anlamına geliyor. Pazartesiyi sevmende gayet olabilir bir şey, linç edilmene gerek yok:) (yadırgamadım diyemem ama ne mutlu adına diye düşündüm:))

  YanıtlaSil
 11. @Hektor...senin paylaşımın kendi kendine bir ders niteliğinde. kişisel düşünceni barındırdığı kadar tavsiye taşıyor, bir nevi hayat felsefesi gibi... üzerine söyleyecek söz bulamıyorum, gayet açık:)

  YanıtlaSil
 12. ah nini vah nini:) eskiyi de pazartesi'yi sevdiğim gibi seviyorum. ikisini birbirine bağlamıştım ama işte beynimdekini okuyacak değilsin nihayetinde:) o da benim kusurum diyelim. şimdi şöyle ki, yaşadığım tüm acıları, mutsuzlukları çok severim ben. ne unutmak isterim, ne de bunun için çaba sarf ederim:) aynı pazartesi gibi:)

  YanıtlaSil
 13. @Kuul'umsu:)) güldürdün beni...neyse öhmmm! tahmini: tutkulu bir sevgilisin, hani şu oturup da internetten sevgili ve çevresine dair araştırma yapan cinsinden:)neredeyse ömrün boyu yaşayacağın pazartesiyle bile bir uzlaşmada bulunabilmene rağmen, eski-yeni sevgililerini kafana takmayı seven birisin. ilk bakışta bu kasvetli bir iş gibi gelse de , yazdığın yazı bu eylemi alışkanlık ve de hobinmişcesine yaptığına işaret oluyor. (böyle yazıyorum ama elbette hepsi tahminimdir, haha hala gülüyorum yorumuna:))

  YanıtlaSil
 14. @Deniz
  süpersin Deniz:) arada kalmadım da değil!! senin bu işe olan ilgini gözardı ettim ama senden bir şey kaçmazmış, bunu bir kez daha anladım:))

  YanıtlaSil
 15. Nini'm ben de senin tahminini gülerek okudum vallahi doğru! :) düşündüm de insanlar mesleklerinin yanında hobi olarak fotoğrafçılık falan yaparlar, ben bildiğin hobi olarak bu işi yapıyorum :)) istemsiz olarak hem de! aslında araştırmacı-gazeteci olmalıymışım ben :)
  "tutkulu bi'sevgilisin" bunu sevdim :)

  YanıtlaSil
 16. nini gercekten doğru dedin :)
  tez vakıtte karsıma cıksında ptesıyıde eskılerıde unutayım :)
  Kuul'umsu Kadınla beraber zaten biz sevgili arastırma dedektıflık burosu kuracaz yakında (faceden twıtterden ıtınayla eskı yenı sevgılı arastırılır) :))

  YanıtlaSil
 17. Adsız16:08

  ben birisini sevmişsem onu hep sevmeye devam ederim, onu sevme sebeplerim ortadan kalmadıysa neden sevmeyeyim? ayrılıklar genelde koşullar yüzünden yaşanır ben de çünkü. benim bir sözüm var : benimle anlaşamayan direk psikrayistine gitsin :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Sen de kelimelerini benimle paylaşabilirsin.