3 Aralık Uluslararası Engelliler GünüYazsam sayfalar sürer. Çok doluyum, çok agresifim bu ülkede engelli haklarının yetersizliği ve de yaptırımsızlığından ötürü. Kısa ve öz paylaşmak ve belirtmek istediğim şey şudur: Engellileri anlamayan, önemsemeyen, yollarda, toplu taşıma araçlarında, devlet dairelerinde, hastanelerde vb. yaşadıkları zorlukları göremeyen; onlara sadece acıyan gözlerle bakan, onlar için hiç bir şey yapmayan ve de asla kendisine ya da sevdiklerinin başına böyle bir şey gelmeyeceğini zanneden insanlar lütfen kenarda uzak dursun...

 Geriye kalan duyarlı kesim ve engelli bireylerimiz için Engelliler Günümüz kutlu olsun! Önümüzdeki sene, 3 Aralık gününde daha mutlu şeyler yazabilmemiz, ülkemizde engelliler adına sağlam adımların atılmış olması dileği ile... Kalbinizi de sizi de seviyorum! Hatta siz değil, sizin yerinize hep ben düşeyim istiyorum. Öyle güzel insanlarsınız siz!

Yorumlar

 1. Duyarlılığınız için teşekkür ederim, yapılan yollar, geçitler bırakın özürlüleri özürlü olmayanlar için bile uygun değil.

  YanıtlaSil
 2. O duyarsız kişilerin bu bloglarla işi olacağını hiç sanmıyorum. Keşke olsa, belki az biraz bir şeyler öğreninler de düzelir bazı şeyler...
  Güzel paylaşım teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. bu konuda toplum olarak ilgisiz ve duyarsiz oldugumuzu düsünüyorum...keske unutmasak bir gün engelli olabilme potansiyelimizin var oldugunu..

  YanıtlaSil
 4. asıl ben hepinize teşekkür ederim!

  sayılarımız artsa, bir şeyleri değiştirebilsek keşke...

  YanıtlaSil
 5. İnsanların yüreğinde engel varsa eğer, işte bunun için yapılabilecek bir şey yok sevgili ninim.
  Yüreğine sağlık...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Sen de kelimelerini benimle paylaşabilirsin.