Deprem


Deprem...
Bir zaman dilimi düşünün, bir anda hayatınızda ki her şey değişsin.
1 dakika bile değil, saniyeler içerisinde.

Yürüdüğünüz yoldan, apartmanınızın merdivenlerine; sağ köşedeki bakkaldan, en yakın arkadaşınızın evine kadar her yer "yerle bir"

Bir zaman dilimi düşünün ki siz ve sevdikleriniz artık yok. Bedenen sağ kalabilmişlerse bile manen artık o eski halleri kayıp.

Birkaç korkunç saniye düşünün ki, kış vakti sokakta kalmış binlerce insan, hasta, bebek, yaralı, muhtaç.

Düşünürken zorlanamazsın. Hiç birimiz için uzak anılar değil bunlar...

Yorumlar

 1. Duyarlı davranışın için kutluyorum. Mynet'te bir video var. Yıkılan yurt binasında, belden aşağısı enkaz altında kalan bir kızımız... O kızımıza yardım etmek için, -Türk müsün, kürt müsün, diye mi soracağız?

  YanıtlaSil
 2. İnanılmaz bir şey bu konuşulanlar. Cok sevdigim bir arkadasım bile "bdpye %50 oy cikaran insanlari mi kurtarıcaz" yazmış. Cok üzücü bir ayrım.
  100 binanın sadece 30unun yönetmeliğe uygun olduğu bir ülkede depremi görüşlerimizle mi algılamalı yoksa birlik mi olmalı?
  Tesekkurluk bir sey yok,yazdıgım sırada belli bir yardım stratejisi daha oturmamıştı diye bi panik yazmstm,simdi her turlu yol acık ve herkes duyarlı ne mutlu ki,
  hektor nedir bu kara bulutlar. . ?

  YanıtlaSil
 3. kimse sessiz kalmasin yaridna bizim basimiza gelebilir

  YanıtlaSil
 4. Kesinlikle Ferhat, bu konuda her geçen dk, herkesin daha da bilinçlendiğini umuyorum.

  YanıtlaSil
 5. yazını okurken bir anlık tereddüt ettim.Başından sonuna kadar gözlerim sadece bir cümle. acaba ırkçı tepkilere küçük de olsa bir yorum yapmış mıdır diye. Aradığımı buldum ve çok mutluyum şu an. Senin humanist biri olduğunu ve hiçbir zaman ayrım yapmıcak kadar vicdanlı olduğunu gördükten sonra bundan sonraki yazılarını daha içten okuyacağıma emin olabilirsin. beni şaşırtmadın. çok teşekkürler bu paylaşımın için ve ellerine sağlık çok güzel olmuş.

  YanıtlaSil
 6. Çok teşekkür ederim canım,
  bu ayrımlara daha fazla laf etmemek için kendimi zor tuttum fakat bu gün yine dayanamadım yazmaya başladım.
  beğenmene çok sevindim, mutlu ettin beni...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Sen de kelimelerini benimle paylaşabilirsin.