Belirsizlik

?
Şu hayatta en çok canımı okuyan, beni her şeyden soğutan, inciten, midemi ağrıtan, bulandıran, öd suyumu ağzıma getiren... Kısacası maddi-manevi bana zararı dokunan şeylerin patronu, bir numarasıdır belirsizlik.

Öyle ki artık en kötü seçenek bile daha sempatik gelir bana belirsizlikten, arada kalmışlıktan, beklemekten ya da sorgulamaktan. Sevemiyorum net olmayan şeyleri.
Bir şeyi ya da insanı ya seversin ya da sevmezsin; bir yere ya gideceksindir ya da gitmeyecek; bir sözü ya tutacaksındır ya da tutmayacak; bir şey ya olacaktır ya da olmayacak... 
Oysa,
ben hayatımda ki "Olmayacak nileud, seni sevmiyorum nileud, akşama gelmeyeceğim nileud, oraya gitmeyeceğiz nileud, haftaya sana istediğin şey ulaşmayacak çünkü yok nileud" cümlelerini daha çok seviyorum. 
Yok bende öyle umut beslemek daha iyidir, pozitif düşün iyi olurculuk. Sonucu ne olursa olsun belirsizlik ortadan kalksın yeter. 
Biraz da çabuk olsun çünkü hayatımda bir nebze de olsun netliğe ihtiyacım var. 

Yorumlar

  1. ne kadar dogru yazmissin. belirsizlik insanin kendisini - midesini yok ettigi gibi malesef en yakinindaki iliskileri bile mahvediyor. ama ne yazikki yasamin her alaninda siyah ve beyazlardan cok daha fazla griler yer aliyor. yani belirsizlikler. en ince ayrintisina kadar planlandiginda bile yasam o planlari kendi istedigi bicimde degistirebiliyor. bazen bir trafik kazasi seklinde bazen ekonomik kriz seklinde bazen intihar edecegini iddia edenlerin telefonu ile,.... yasami yonetebilmek gucumuz olup da tum bu belirsiliklerden arinmak olasi olabilmis olsaydi eminim hepimizin mide sancisi sorunu sadece beslenme bozuklugundan kaynaklanirdi

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Sen de kelimelerini benimle paylaşabilirsin.